Turgutluhaber.com | Turgutlu`nun İnternet Gazetesi > Manisa Esnaf Odalarının Gözbebeğinin Seçimi Yapıldı
Manisa Esnaf Odalarının Gözbebeğinin Seçimi Yapıldı

Manisanın tek fırıncılar esnaf odası olma özelliğini taşıyan, 144 üyeli Turgutlu Fırıncılar Esnaf Odası Başkanlığının Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Manisa’nın tek fırıncılar esnaf odası olma özelliğini taşıyan, 144 üyeli Turgutlu Fırıncılar Esnaf Odası Başkanlığının Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Turgutlu Fırıncılar Esnaf Odasının kongresi Turgutlu Villa Düğün Salonunda saat 13.00’da MESOB Başkanı Hasan Geriter, İzmir, Ticaret Borsası Üyesi Metin Koca, Zabıta Müdürü Feray Kahyaoğlu, Turgutlu ve çevre İlçe Esnaf Odası başkanlarının katılımıyla yapıldı. Divan başkanlığını Hasan Geriter’in yaptığı kongrede divan başkan vekilliğine MESOB Başkan Yardımcısı ve Turgutlu Elektrikçiler Odası Başkanı Sabri Toker, katipliklere Hasan Özkarabaş, Zabit Ünal ve Beşir Eblem seçildi.

Turgutlu Fırıncılar Esnaf Odasının 2009 yılı gelirlerin 29 bin 550 TL, giderinin ise 27 bin 396 TL olduğu açıklandı.

MESOB Başkanı Hasan Geriter yaptığı konuşmasında “Manisa ve ilçelerinin göz bebeği olan Turgutlu Fırıncılar Odasının seçimini yapmaktan büyük sevinç duyuyorum. Turgutlu Fırıncılar Odası sadece Manisa’nın değil tüm Türkiye’nin gözbebeği durumunda. Çünkü Manisa’nın ayakta tek kalan Fırıncılar Esnaf Odası Turgutlu Fırıncılar odası işte bu yüzden bu oda bizim göz bebeğimiz. Bu odaya sahip çıkalım. Bu oda hem bizim hem de sizin için büyük önem taşıyor. Şuanda fiyatlarda yaşanan bir düzensizlik var. Biz Manisa’da fiyatlarda karar alırken, büyük sıkıntılar yaşarken burada rekabetin olması şaşırtıcı. Bu rekabet sayesinde, fırıncılardan fazla yan kuruluşlar kazanç sağlamakta. Bunun için seçimlerden bir an önce düzenli bir fiyata geçilmesi lazım. Bir de şunu belirtmek istiyorum. Eskiden Turgutlu’da kasaplar odası vardı. Bu oda Turgutlu Fırıncılar Odasına bağlanarak Turgutlu Fırıncılar Odasının ayakta kalmasını sağlamıştır. Kendilerine birkez daha teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Seçimler öncesinde odaya yaptıkları hizmetlerinden dolayı Zabıta Müdürü Feray Kahyaoğlu’na ve Eski Kasaplar Odası Başkanı Cemil Güler’e oda adına plaketi MESOB Başkanı Hasan Geriter verirken, oda üyesi Naif Ülker, Muammer Şayir, Selahattin Kişeçok, Müntaz Dündar, İsmail Çamlıyol, Halil Durmuş, İkram Korkmazer, Beşir Eblem ve Tefik Denize ise Şahin Ek tarafından plaket verildi.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Şahin Ek “8 yıl önce yine bu salonda yapılan kongremizde beni ve o zamanki yönetimimi bu onurlu göreve layık gördünüz. Biz de bu onurlu görev için elimizden geldiğince çalıştık ve sizlere layık olmaya çalıştık. Bundan 5 yıl önce Turgutlu Kasaplar odası başkanımız ve yönetimi ile bir araya gelerek bypass niteliği taşıyan bir karar aldık. Bu karar Kasaplar odasının Turgutlu Fırıncılar Odasıyla birleşmesiydi. Bu birleşme olduktan sonra artık daha büyük bir aile olduk. Fırıncılar arasında 4 ay önce başlayan bir rekabet var. Eğer el ele verirsek bunları aşabiliriz. Söz veriyorum, seçiliriz ya da seçilmeyiz. Ama her zaman yönetimin yanında olacağız. Başarı birlik ve beraberliğin öyküsüdür. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde bereket, olmadığı yerde ise ayrılık vardır” dedi.

Rahim Saraç ise “esnafımız sıkıntılı günler geçirmekte, herkes gergin ve patlamaya hazır durumdadır. Fırıncılar şuanda birbirlerine düşman olarak bakmaktadır. Bu durumu durdurmak isteyen bazı arkadaşlarımızda tekrar eskisi gibi birlik ve beraberliğin gelmesi için aday olmamı istemişlerdir” dedi.

İlçe Seçim Kurulunun denetiminde yapılan seçimlerde mevcut başkan Şahin Ek ile Rahim Saraç yarıştı. 108 üyenin katılımı ve gizli oy usulü ile yapılan seçimlerde Şahin Ek 50 oy ve Rahim Saraç 58 oy aldı. Üyelerinin çoğunun oyunu alan Rahim Saraç başkanlığa seçildi.Haber Tarihi : 1/20/2010
Haber Editörü : agit alan
Haber Kaynağı : Yeni Turgutlu Gazetesi

Bu habere puan verin
Bu haber 1023 kez okundu ve 10 puan aldı


µ