Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul gören ERASMUS+ Projesinin ilk ayağı 2023-1-TR01-KA122-SCH-000163617 numaralı “Yaratıcı Öğrenme ve Krize Hazırlık Tasarımı” adlı proje kapsamında Atatürk İlkokulu’ndan 8 öğretmenin katılımıyla, Avusturya’da bulunan BFI Kurs Merkezi’nde eğitmen Prof. Dr. Alexander PARKER’dan “dijital araçlarda yaratıcılık beceri kapasitelerini güçlendirme” ihtiyacının karşılanması için 5 gün, toplamda 25 saatlik kurs alarak Turgutlu’ya dönüş yaptı.
Okul Proje ekibi, kurs sonrası kültürel etkinlik amacıyla Viyana’nın tarihi ve turistik mekânlarını ziyaret etti.
Projenin 2’nci ayağı 11-16 Mart tarihleri arasında 8 öğretmenin katılımı ile “olası risklerin ve krizlerin etkisini azaltma ve hazırlıklı olma” konularında beceri ve yeterliliklerini geliştirmeleri adına Avusturya Salzburg, Campus Mirabel’de 5 gün, toplam 30 saatlik kapsamlı İşbaşı Gözlem Faaliyeti olarak gerçekleşecek.
GÜNDEM
Yayınlanma: 10 Mart 2024 - 22:39
Atatürk İlkokulu ERASMUS+ Projesi İle Avrupa'da Boy Gösterdi
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bulunan Atatürk İlkokulu’nun öğretmenleri “Yaratıcı Öğrenme ve Krize Hazırlık Tasarımı” projesiyle, Avrupa’da yer aldı.
GÜNDEM
10 Mart 2024 - 22:39
İlginizi Çekebilir