Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Büyükşehir Belediyesi'ni mahkemeye verdiklerini bildirdi. Başkan Akın, "Turgutlu halkına ait olan yerleri almaya devam edeceğiz" dedi.
Cumartesi Pazaryerini gezen ve buradaki esnaflar ile vatandaşlarla sohbet eden Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Cumartesi pazarını tekrardan geri almak için harekete geçtiklerini bildirdi.
Turgutlu Belediyesi eski başkanı Turgay Şirin tarafından, Otopark ve Pazaryeri yapılması karşılığında Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Cumartesi Pazaryeri'nin, tekrardan geri alınması için çalışma başlattıklarını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Büyükşehir Belediyesini mahkemeye verdiklerini bildirdi.
Başkan Akın, "(Cumartesi Pazaryeri) Büyükşehir burayı biliyorsunuz otopark olarak yapmıştı. Aynı zamanda pazaryeri olarakta kullanılıyordu. Otopark Yasası değiştiği için Büyükşehir belediyesine ihtar çektik ve burayı bize devredin dedik. Yazımıza olumlu cevap vermediler ve bizde konuyu mahkemeye taşıdık. Ben size bir söz vermiştim. Turgutlu halkının neyi varsa geri alacağım. Bir kısmını aldım bir kısmınında böyle hukuksal mücadelesini yapıyorum. Bunları aldığım zaman hepinize söyleyeceğim" dedi.
GÜNDEM
Yayınlanma: 14 Ocak 2023 - 13:55
Başkan Akın, "Turgutlu Halkının Verilen Yerlerini Geri Alacağız"
Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Manisa Büyükşehir Belediyesi'ni mahkemeye verdiklerini bildirdi
GÜNDEM
14 Ocak 2023 - 13:55
İlginizi Çekebilir