Selvilitepe mahallesinde esnaf ziyareti yapan Çetin Akın, mahallenin gençleriyle kıraathanede bir araya gelip sohbet etti, projelerini anlatıp, isteklerini dinledi.
AKIN “YOLLARI BİZE DEVREDİN DEDİK ETMEDİLER”
Selvilitepe mahallesinde yaşanan yol sıkıntılarının en büyük nedeninin Manisa Büyükşehir Belediyesinin yol devrini yapmamasından dolayı yaşandığını belirten Çetin Akın, “seçim arifesinde şimdi yolları yapmaya başladılar. Geç de olsa farkındalık yaratıp böyle bir çalışmanın içerisinde olmaları gerçekten güzel. Çünkü eninde sonunda bu işin yapılması gerekiyordu. Ben buradan Büyükşehir Belediyesine her ne kadar geç yapmış olsalar da teşekkür ediyorum” dedi.
Çetin Akın “Selviltepe mahallemizin imar planı 1986 yapılmış, 2 katlı olarak onaylanmış. Sırasıyla 2006, 2009 ve 2013 yıllarında 2 kat olan izinler 4 kata kadar çıkarılmış. Bunları iyi ki yapmışlar ama bunları yaparken alt yapıyı hiç düşünmemişler. Alt yapıyı ellememişler. Şimdi 10 bin kişi ön görülen mahallemizde 20 bin kişi yaşıyor. Bu izinleri verirken ne alt yapıyı ne de üst yapıyı yenilemedikleri için bu sıkıntılar yaşanıyor. Bakın 30-35 yıl gibi bir süre hizmet edilmemiş buraya. Biz geldik, zaten bu sorunları biliyoruz. Büyükşehir belediyesine şu anki muhtarımız tanık buna. Ben diyorum ki altyapısını yapayım, yetki devri yapın diyorum olmaz diyorlar. En sonunda tam seçim arifesinde böyle güzel bir çalışmaya imza attılar. Güzel çalışma diyorum. Neden güzel bir çalışma? Geç de olsa farkındalık yaratıp böyle bir çalışmanın içerisinde olmaları gerçekten güzel. Çünkü eninde sonunda bu işin yapılması gerekiyordu. Ben buradan Büyükşehir Belediyesine her ne kadar geç de olsa teşekkür ediyorum. Ama bu işi yapmakta zorlamakta o kadar emek harcadığımın en iyi tanığı muhtarımız. Dolayısıyla biz Selvilitepe mahallemizde gerçekten çok iyi emeğimiz var” dedi.
AKIN “HİZMET NOKTASI AÇILDI, SPOR SALONU KAZANDIRIYORUZ”
Turgutlu’nun en büyük mahallesi olan Selvilitepe’de belediye hizmet noktası olmadığını için özellikle yaşlıların ve çalışan kesimin, işlerini yapmak için belediyeye gelip dönmelerinin hem zaman hem de yorucu olmasından dolayı mahalleye Hizmet Noktası kazandırdıklarını belirten Çetin Akın “Mahallemizin girişine çok güzel bir hizmet noktası kazandırdık. Halkımız belediyedeki tüm işlerini gelip burada hallediyor. Yine mahallemize parklar ve yeşil alanlar kazandırıp, yenilemelerini gerçekleştirdik. Turgutlu’da bir Cemevimiz yoktu? Selvilitepe Cemevi ve Kültür Merkezimizin açılışını gerçekleştirdik. Bakın bizim için önemli projelerden birisi olan spor kompleksimizi yine selvilitepe mahallemize kazandırıyoruz. Temeli atıldı, kara bina inşaatı başladı. Yapacak olduğumuz spor kompleksinde, salon sporlarında ki resmi müsabakalar yapılabilecek, yüzme havuzu, teras kafeleri ve çok güzel bir çevre düzenlemesi olan proje olacak. İnşallah çok da uzun sürmeyecek. Allah nasip eder kazanırsak Ekim sonu gibi orada faaliyet yürütmeye başlayacağız” dedi.