Turgutlu Niyazi Üzmez İmam Hatip Ortaokulunun tarafından, Kurtuluş Savaşı’nın amacı ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabulünün 103’üncü yıldönümünü kutlamak ve İstiklal Marşını yazan milli şair Mehmet Akif Ersoy’u anmak için hazırlanan program 12 mart 2024 Salı günü saat 11.00’de Mesadet Özcan Konferans Salonu’nda yapılacak.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak olan programda Niyazi Üzmez İmam Hatip Ortaokulu 8/A öğrencilerinden Ramazan Gezici tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okunacak.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdürü Mehmet Demir yapacak. Ardından Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı konulu sinevizyon gösterimi izlenecek.
İstiklal Marşı’nın 10 kıtası, Niyazi Üzmez İmam Hatip Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencilerinden Ebrar Yorgancılar ve 6/A sınıfı öğrencilerinden Sudenaz Şimşek tarafından okunacak. Ardından “Bayrak İçin” adlı oratoryo gösterimi sunulacak.
Niyazi Üzmez İmam Hatip Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencilerinden Esmanur Uzun tarafından “Birlik”, 7/A sınıfı öğrencilerinden Elanur Eriş tarafından “Cenk Marşı”, yine 7/A sınıfından Mahbup Nisa Çifçi tarafından“Şahidim Olsun” adlı şiirler okunacak.
“İstiklal Marşı” adlı piyes gösteriminin ardından, ‘Parla’ ve ‘Gündoğdu’ marşlarının okunmasıyla tören son bulacak.
GÜNDEM
Yayınlanma: 11 Mart 2024 - 22:33
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 103'üncü Yılı Kutlanacak
Manisa’nın Turgutlu ilçesinde İstiklal Marşının Kabulünün 103’üncü yıldönümü törenle kutlanacak.
GÜNDEM
11 Mart 2024 - 22:33
İlginizi Çekebilir