ÇETİN AKIN VE FERDİ ZEYREK, MASKİ VE BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞANLARINA SESLENDİ
Seçim çalışmaları kapsamında Turgutlu’da halk buluşmasında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ çalışanlarına seslenen CHP Manisa Büyükşehir belediyesi adayı Ferdi Zeyrek ile CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın, işini layıkıyla yapan kimsenin işinden çıkarılmayacağını belirterek, baskılara boyun eğmemelerini söylediler.
ÇETİN AKIN “TURGUTLU’DA KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNAMADIK”
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ çalışanlarına seslenen Çetin Akın “Ferdi başkanımdan da burada söz istiyorum. Manisa Büyükşehir Belediye personeline de çağrımdır. Nasıl Çetin Akın 30 yıl sonra Turgutlu Belediyesi'ni kazandığında hiçbir mesai arkadaşının ekmeğiyle oynamadıysa, bugün zorla, imzayla giden arkadaşlara sesleniyorum. Ferdi başkanım burada. Biz onlara söz veriyoruz. Onların zulmüne boyun eğmesinler. Burada bir tane zorla gelen belediye işçisi yok. Biz herkesin inancına saygılıyız. Siyasi kimliğine saygılıyız. Onun için o imzayı atmasınlar. O Cengiz Ergün’ün sayılı günleri kaldı. Biz sadece ona Cengiz Ergün’e bye bye diyoruz. Bizim de sözümüzdür. Kimsenin ekmeğiyle, aşıyla işimiz olmaz bizim. Herkes işine devam eder”
FERDİ ZEYREK “BENİM KİMSENİN EKMEĞİNDE GÖZÜM OLMAZ”
Manisa Büyükşehir Belediyesi, MASKİ ve bağlı firmaları çalışanlara baskılar uygulandığını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve şirket çalışanlarım var. Onlar benim yeni dönemde mesai arkadaşlarım olacak. İnanın baştaki mevcut belediye başkanının paçası öyle tutuşmuş ki, seçimi kaybedeceğini biliyor. Artık onlara devamlı baskı, benim bütün programlarıma katılacaksınız. Benim bütün sosyal paylaşımlarımı yapacaksınız diye baskılar kuruyor. Ama artık baskıya 1 Nisan'dan sonra son. Onları artık baskılayan değil, onlara mesai arkadaşı olan bir tane belediye başkanı geliyor. Ayrıca şöyle tehdit ediyorlar. Diyorlar ki, Ferdi Zeyrek gelince sizi işten çıkaracak. Bakın her yerde söylüyorum, buradan da söylüyorum. Benim kimsenin ekmeğinde gözüm olmaz. Ben emeğin ne olduğunu, ekmeğin nasıl kazanıldığını bilirim. İşini düzgün yapan, doğru düzgün çalışan hangi partiden olursa olsun, hiç korkmasın görevine devam edecek. Ama maalesef bazı arkadaşlarla yolumuzu ayıracağız. Bankamatik memurları var. İsimleri tek tek yazılı bende. O arkadaşlara da Cengiz Ergün'le birlikte bye bye diyoruz”