Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Manisa Anadolu Lisesinde Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu sınavlarına, "Kopya Düzeneği İle Girileceği" yönünde istihbari bilgi alınması üzerine; Sınav görevlileri ile koordine kurularak gerekli tedbirler aldı.
Kopya düzeneği ile girmeye çalışan,
M.M. (37) isimli şahıs yakalanırken, yapılan üst aramasında; 1 adet kopya düzeneği ele geçirilmiş, okul civarında bu şahıs ile irtibatlı olduğu tespiti yapılan araç içerisinde; B.T. (20), U.G. (34) ve Ş. A. (25) isimli şahıslar yakalandı.
Yapılan üst ve araç aramasında: 1 adet tabanca, 2 adet sim kart, 4 adet kulaklık, 1 adet makas, 2 adet kamera, 2 adet wifi cihazı, 2 adet veri aktarım cihazı, 1 adet powerbank, 18 adet sim kart aparatı,
ele geçirildi
Şüpheli Ş.A. isimli şahıs, saat: 19.15 teki oturumda ki sınava gireceğinden kopya düzeneği yerleştirilemeden yakalandığından ifade sonrası serbest bırakılırken, diğer 3 Şüpheli şahıs ve devam eden çalışmalarda tespiti yapılan suçun organizatörü konumunda bulunan sürücü Kursu sahibi ve çalışanı İ.Ö. (46) ve M.B. (26) isimli şahıslar gözaltına alındı.
Tamamlanan tahkikatın ardından adli makamlarca B.T., İ.Ö. ve M.B. tutuklandı.
ASAYİŞ
Yayınlanma: 30 Mayıs 2024 - 02:09
Manisa'da Sınavda Kopya Düzeneği Operasyonu 3 Tutuklu
Manisa'da polis tarafından yapılan çalışmada motorlu taşıtlar sürücü kursu sınavında kopya çekmeye yardımcı olmaya çalışan 5 kişi gözaltına alındı, 3'ü tutuklandı.
ASAYİŞ
30 Mayıs 2024 - 02:09
İlginizi Çekebilir