3-8 Aralık tarihlerinde Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) organizasyonu ile Dubai’de gerçekleşen The Big 5 Yapı ve İnşaat Fuarı’na ziyaret, iş gezisi organizasyonu düzenlendi. Organizasyona Manisa TSO üyesi 27 firma temsilcisi katıldı.Bu ziyaretlerde Manisa TSO heyeti inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmalar dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen katılımcılar ile birebir görüşme, inşaat sektöründe gelişen yeni teknolojileri yerinde görme, ürün değerlendirme ve pazar koşulları ile rekabet düzeyleri konusunda görüşmeler yapma imkanı buldu. Düzenlenen BIG 5 Fuarı da bunu destekler nitelikte uluslararası prestijli fuarlar arasında yer almıştır.DUBAİ TİCARET ODASI İLE GÖRÜŞÜLDÜManisa TSO Heyeti fuar programı kapsamın Dubai Ticaret Odası ile ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Yapılan ziyaret ve toplantı kapsamında Manisa TSO heyetine Dubai Ticaret Odası yetkileri Mr.Daniel Sellers, Mr. Mohammed Abdul Ghaffar Hussain ve ekibi eşlik etti. Toplantıda Dubai’de iş ortamı, yükselen sektörler, potansiyel yatırım ve iş birliklerine yönelik bilgilendirme sunumları gerçekleştirildi. Ayrıca Türk iş adamlarının gerek ihracat gerekse yatırımlar konusunda çekinceleri ve sektörel beklentiler üzerine istişare edildi. Dubai Ticaret Odası ile yapılan görüşmede ise kurumlar arası tecrübe ve bilgi alışverişi gerçekleştirilmiş, karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi konusunda fikir birliği sağlanmıştır.Türkiye ile B.A.E arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmek adına iş birliği oluşturulması hakkında görüşüldü. Dubai’ye yapılan ihracatının arttırılmasına yönelik hangi yolların izlenebileceği hususunda istişareler gerçekleştirildi.İnşaat, yapı malzemeleri, peyzaj ve bina yalıtım sektörlerinde üretim süreçlerindeki yenilikler, araştırma faaliyetleri ile iş birliklerinin nasıl gerçekleştirileceği hakkında bilgi edinilmiş olup karşılıklı bilgi ve tecrübeler paylaşıldı. Yapılan ziyaretler sonucunda, ülkeler arası ortak yatırımları teşvik etmek, ortak ticari ve yatırım çalışmalarını araştırmak, ikili ticaretin uzun vadede gelişmesine katkı sağlamak için fikir alışverişinde bulunuldu.
EKONOMİ
Yayınlanma: 19 Aralık 2022 - 13:55
MANİSA TSO ÜYELERİ DUBAİ THE BIG 5 YAPI VE İNŞAAT FUARINA KATILDI
3-8 Aralık tarihlerinde Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) organizasyonu ile Dubai’de gerçekleşen The Big 5 Yapı ve İnşaat Fuarı’na ziyaret, iş gezisi organizasyonu düzenlendi
EKONOMİ
19 Aralık 2022 - 13:55