Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki dere temizlik çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Şehzadeler ilçesine bağlı Selimşahlar Mahallesinde 4 kilometrelik temizlik çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında dere tabanı ve kenarları temizlendi, derede biriken zararlı maddeler toplandı ve suyun akışı sağlıklı hale getirildi.“Sorunlarımız son buldu”
Selimşahlar Mahallesinde dere temizlik çalışmalarının aralıksız sürdüğünü ifade eden mahalle muhtarı Emrah Bilgi, “MASKİ ekipleri tarafından mahallemiz içerisinden geçen derenin 4 kilometrelik kısmı tamamlandı. Ekipler çalışmalara ara vermeden 4 kilometrelik kısmı daha tamamladı. Şahsım ve mahalle sakinlerimiz olarak çalışmalardan çok memnun kaldık. Deremizin geçtiği bölge temizlenmeden önce araç sürücülerimiz ve yayalarımız zorluk çekiyordu. Tüm bu sorunlar çalışmalarla birlikte son buldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürlüğümüze emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.