Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, göreve geldiğinde tasarruf tedbirleri kapsamında, basımını iptal ettiği belediye bülteni seçime aylar kala tekrardan yayına alındı.Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, eski belediye başkanları M. Serhat Orhan ve Turgay Şirin döneminde çıkarılan belediye hizmet bültenini, göreve gelmesiyle birlikte tasarruf etmek adına bugüne kadar çıkarmayan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın seçime sayılı aylar kala hizmet bülteni tekrardan çıkarmaya başladı.Turgutlu Belediyesi tarafından üzerinde baskı adedi ve kimin tarafından basıldığı künyesinde yer almayan bir şekilde bülten bastırılıp dağıtılmaya başladı.Çiçek, Pide ve Bülten Dağıtılmayacaktı2019 yerel seçimleri sonrasında her fırsatta belediyeye tasarruf ettirmek amacıyla, cenazelere pide, düğünlere çelenk gönderimi ile belediye hizmetlerinin yer aldığı bülteni iptal ederek ciddi bir tasarruf sağladıklarını belirten Belediye Başkanı Çetin Akın'ın seçime aylar kala bülten çıkarması kafaları karıştırdı.Öte yandan bülten üzerinde, ne kadar basıldığı, ne zaman ve kimin tarafından basıldığına dair olarak bilgilerin yer almadığı görüldü.Turgutlu Belediyesinin şehir meclisi toplantısında meclis üyelerine dağıtılan, bültenle ilgili olarak ne MHP’li, ne de AK Partili meclis üyeleri tarafından herhangi bir eleştiri ya da yorum yapılmadı.
- Haber: Kamil TEKMEN