Turgutlu'nun belediye başkanlığı seçimlerinde yarışan CHP'li Çetin Akın ve Yeniden Refah Partili Mustafa Serhat Orhan, bir diğer siyasi parti adayının mitinginde bir bekçinin yaralandığını iddia ederek açıklamalarda bulundu.Olayla ilgili olarak, emniyetten her hangi bir açıklama yapılmazken, seçime giren adaylar olayı kınadıklarını belirtti.
ÇETİN AKIN "BÖYLE EFENDİLİK Mİ OLUR?"
CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Çetin Akın "Bakın efendilik diye çıktılar. Efendilik kazanacak diyorlar. Biliyorsunuz değil mi? Ben de ben de şimdi sizlere o zaman sorular soracağım. Kanunlara uymayandan efendi olur mu. Peki bunlar dün ne yaptılar dün gece biliyor musunuz? Bir tane emniyet görevlimizi darp ettiler. Bir tane emniyet görevlimiz, bekçiyi darp ettiler. Bunlardan efendi olur mu? Bu emniyet güçleri, onlar bizim başımızın tacı. Onlar bizim canımız ye Emniyet güçlerine buradan kocaman alkış" dedi.MUSTAFA SERHAT ORHAN “SİZİN DERDİNİZ EFENDİLİK FİLAN DEĞİL"
Yeniden Refa Partisi Turgutlu Belediye Başkan Adayı Mustafa Serhat Orhan, "Biz bu milleti ölesiye seviyoruz. Biz, bu milletin, bu devletin; jandarmasını, polisini, askerini, bekçisini canı gönülden seviyoruz. Geçen gün maalesef bir partinin ileri gelenlerinden veya kimse yazıklar olsun. Benim bir bekçi kardeşime saldırmış. Çocuğun yüzü gözü mosmor. Buradan sesleniyorum, sizin iktidarınıza, sizin çabanıza, sizin gayretinize yazıklar olsun. Sizin zihniyetiniz nedir biliyor musunuz? Sizin derdiniz, efendilik falan değil, derdiniz rant. Sizin derdiniz avanta" dedi.