Bereketli Gediz Nehri'nin havazsında yer alan Turgutlu Ovası'nda, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle meyve ağaçları uyanmaya başladı.
Ege Bölgesinin önemli meyve üretim merkezlerinden olan Turgutlu'da pembe, beyaz ve eflatun renklerinde çiçek açan ağaçlar, sunduğu renk cümbüşüyle görenleri hayran bıraktı.Meyve Ağaçlarının normal mevsimine göre 20 gün erken çiçek açtığını beliten Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, yaptığı açıklamada ilçede meyve sezonunun yaklaştığını söyleyip "Turgutlu'muzda yetişen ilçeye özgü ürünlerden olan dumanlı papaz eriği ağaçlarımız başta olmak üzere, şeftali, badem ve bazı meyve ağaçlarımız yalancı bahara aldandı. Ayaz olmadığından dolayı ağaçlar 20 gün önce çiçek açtı. Normal şartlarda Mart ayının son haftası çiçek açan erik ağaçlarında, Mayıs ayı gibi hasad başlardı. Şimdi ise bu süre 20 gün öne çekildi" dedi
İLGİLİ GALERİ
Meyve Ağaçları Çiçek Açarak Renk Cümbüşü Oluşturdu