Niyazi Üzmez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Engin Ömeroğlu başkanlığındaki Eğitim Bir Sen Turgutlu İlçe Temsilciliğinin yönetimi ise şu şekilde oldu; Ahmet YALOVA (Selman Işılak MTAL Müdür Yardımcısı) Başkan Vekili, Cahit KARAKAŞ (İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde Şef) -Mevzuat ve Toplu Sözleşme sorumlusu, Kadir Umut PAYAR (Turgutlu İHL Müdür Yardımcısı)Teşkilatlanma sorumlusu, Süleyman YAPICI (Mehmet Akif Ersoy O.O. Beden Eğitimi Öğrt) Mali İşler sorumlusu, Hüseyin ACET (İnci Üzmez MTAL Türk Dili ve Edb.Öğrt) Eğitim ve Sosyal İşler sorumlusu.
Turgutlu Eğitim-Bir-Sen İlçe başkanı Engin ÖMEROĞLU yaptığı açıklamada "mensubu olmaktan her zaman gurur duyduğumuz Eğitim-Bir Sen yönetiminde görev almak bizim için bir onurdur. 14 Şubat 1992 yılında Mehmet Akif İnan ve yol arkadaşları tarafından kurulan, onlarla başlayıp yüzlerle devam eden, halihazırda 1 milyonu aşan Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşu ve yetkili sendikasında görev yapmanın bir ayrıcalık olduğunun ve sorumluluğumuzun farkındayız. Sendikamızın kuruluşundan günümüze kadar geçen bu sürede emek veren, ter akıtan, taş üstüne taş koyan ve mücadeleden asla vazgeçmeyen dava arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliriz. Hepsinden Allah razı olsun. Yönetim kurulumuzun ana hedefi üyelerimizin çalışma hayatında yaşadıkları problemlerin giderilmesi noktasında şube yönetimimiz ve paydaşlarımız ile istişareli yol alarak sorunların giderilmesi için azami gayret göstermek ve sonuç almaktır. Sendikamızın paneller, sosyal, kültürel, sportif faaliyetler düzenlenmesi konusunda üyelerimizin de talepleri doğrultusunda çeşitli etkinlikleri hayata geçirmesi birliğimizi, dirliğimizi ve ailemizi büyütecektir.
2009 yılında 137. 464 üye sayısı ile Milli Eğitim Bakanlığında Yetkili Sendika olduğumuzdan beridir eğitim çalışanları ve diğer hizmet kollarında edindiğimiz 802 kazanımı geliştirmek için daha çok koşacağız, daha çok çalışacağız. Yetkili sendika olduğumuz dönemde yapılan TOPLU GÖRÜŞMELER TOPLU SÖZLEŞMEYE dönüştürülmüş ve kazanılan 802 kazanımın önünü açmıştır. Gündemden kopmayarak üyelerimizin haklarını savunmak ve taleplerini ilgili birimlere ulaştırmak, kuruluşumuzdan beridir yaptığımız gibi görüşmeler, yazışmalar yoluyla diyalog kanallarını kapatmadan kazanımlarımızı geliştirebilmek için mücadelemiz devam edecek.
İlçemizde eğitim kalitesinin yükseltilmesi adına yönetim kurulu olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Genç, dinamik kadromuz ve eğitim çalışanı üyelerimiz ile el ele, gönül gönüle neler yapabileceğimizin farkındayız" dedi.
Örgütlülüğün önemine dikkat çeken İlçe Temsilciliği Başkanı Engin ÖMEROĞLU sendika üyesi olan olmayan tüm çalışanları sendika üyeliğine davet ediyorum. Gelin sendikamızda bir olalım, iri olalım, diri olalım. Allah yar ve yardımcımız olsun dedi.
GÜNDEM
Yayınlanma: 13 Aralık 2022 - 21:34
Turgutlu Eğitim-Bir-Sen'de İlçe Başkanı Engin Ömeroğlu Oldu
Niyazi Üzmez İlkokulu Sınıf Öğretmeni Engin Ömeroğlu başkanlığındaki Eğitim Bir Sen Turgutlu İlçe Temsilciliğinin yönetimi ise şu şekilde oldu; Ahmet YALOVA (Selman Işılak MTAL Müdür Yardımcısı) Başka
GÜNDEM
13 Aralık 2022 - 21:34
İlginizi Çekebilir