Manisa'nın Turgutlu ilçesinde bir inşaatın temel kazısı nedeniyle oluşan çökme dolayısıyla 4 binada yaşayan 14 kişi tahliye edildi.Selvilitepe mahallesi Kuruçeşme sokak ile Cemre Sokak arasında kalan bölümde bir inşaatın temel kazısının yapıldığı alanda, gece saatlerinde çökme meydana geldi.
Kaza alanın civarındaki ikamet sakinleri, durumdan endişe duyarak yetkililere haber verdi.
Olay yerine polis, itfaiyesi, Turgutlu Belediyesi ekipleri ve AFAD sevk edildi.
Cemre sokağın bir kısmında göçme meydana gelmesi nedeniyle Cemre ve Zengin Sokakta 1'er, Üzümlü sokak'ta ise 2 olmak üzere toplamda 4 ikametteki 14 vatandaş, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması için tahliye edildi.
İnşaatın bulunduğu sokağa da güvenlik şeridi çekildi.
Evlerinden tahliye edilen vatandaşlar yakınları tarafından misafir edilecekleri öğrenildi.
Olayla ilgili inceleme başlatıldığı, müteahhidin polise ifade vereceği ve inşaat çalışmalarının yapılacak olan incemeler sonrasında devam edeceği öğrenildi.
İkamet sakinleri önce bir ses duyduklarını sonrasında ise evlerinin sallandığını belirttiler.
Olay yerine gelen ve incelemelerde bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "maalesef gece saatlerinde kötü bir haber aldık. bir inşaat firması kazı çalışması yaparken su patlağına neden olmuş. Bu patlaktan dolayıda göçük meydana geliyor. Teknik personellerimizle birlikte incelemelerde bulunduk. Tehlikeli gördüğümüz 4 ailenin evini boşalttık. Bu evlerde kalan vatandaşlarımızın kalmaları için yerleri ayarladık, ama komşuları ve yakınlarında kalmayı tercih ettiler. Sabah saatlerinde gerekli incelemeleri yapacağız. Şuan için en büyük mutluluğumuz bir can ve şuan için mal kaybının olmayışı" dedi.
Kaza alanın civarındaki ikamet sakinleri, durumdan endişe duyarak yetkililere haber verdi.
Olay yerine polis, itfaiyesi, Turgutlu Belediyesi ekipleri ve AFAD sevk edildi.
Cemre sokağın bir kısmında göçme meydana gelmesi nedeniyle Cemre ve Zengin Sokakta 1'er, Üzümlü sokak'ta ise 2 olmak üzere toplamda 4 ikametteki 14 vatandaş, herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması için tahliye edildi.
İnşaatın bulunduğu sokağa da güvenlik şeridi çekildi.
Evlerinden tahliye edilen vatandaşlar yakınları tarafından misafir edilecekleri öğrenildi.
Olayla ilgili inceleme başlatıldığı, müteahhidin polise ifade vereceği ve inşaat çalışmalarının yapılacak olan incemeler sonrasında devam edeceği öğrenildi.
İkamet sakinleri önce bir ses duyduklarını sonrasında ise evlerinin sallandığını belirttiler.
Olay yerine gelen ve incelemelerde bulunan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, "maalesef gece saatlerinde kötü bir haber aldık. bir inşaat firması kazı çalışması yaparken su patlağına neden olmuş. Bu patlaktan dolayıda göçük meydana geliyor. Teknik personellerimizle birlikte incelemelerde bulunduk. Tehlikeli gördüğümüz 4 ailenin evini boşalttık. Bu evlerde kalan vatandaşlarımızın kalmaları için yerleri ayarladık, ama komşuları ve yakınlarında kalmayı tercih ettiler. Sabah saatlerinde gerekli incelemeleri yapacağız. Şuan için en büyük mutluluğumuz bir can ve şuan için mal kaybının olmayışı" dedi.