Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Turgutlu ilçesinde depremzedeler için yapılan yardım çalışmalarını inceledi.
Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremler nedeniyle Türkiye genelinde deprem bölgesine yapılan yardımlar çalışmalarıyla ilgili olarak Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Turgutlu ilçesinde ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu.
Turgutlu Kaymakamlığı, Turgutlu Belediyesi ve AFAD organizasyonunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karadeniz, Milli Eğitim, özel kuruluş ve belediye tarafından yapılan çalışmaları inceledi.
İlk ziyaretini Turgutlu Kaymakamlığı'na yapan Vali Karadeniz, Turgutlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü eğiticileri ve kursiyerleri tarafından hazırlanan kıyafet dikim atölyelerini, Turgutlu SYDV Ayni Yardım Toplama Merkezini, Hasan Ferdi Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitimciler ve gönüllülerin hazırladığı soba üretim atölyesini , Turgutlu Belediyesi Dosteli Merkezi ile Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi'nde gönüllüler tarafından hazırlanan konteyner ve seyyar wc üretim yerlerini inceledi.
Turgutlu Kaymakamı Selami Kapankaya "Turgutlu'da şuan için kaydını yaptıran 840 kişi, 276 aile var. Kaydını yaptırmamışlar birlikte bin kişi kadar Turgutlu'da depremzedeze misafirimiz bulunmakta. Şuan için yurtlarda bulunan vatandaşlarımız bulunmamakta. Tüm ailelerimiz gönüllü vatandaşlarımız tarafından temin edilen evlerde ve akrabalarının yanında misafirler" dedi.
Yapılan çalışmalardan dolayı gönüllülere teşekkür eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz'e ziyaretlerinde Kaymakam Selami Kapankaya, Belediye Başkanı Çetin Akın, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici ve protokol üyeleri eşlik etti.
GÜNDEM
Yayınlanma: 16 Şubat 2023 - 17:06
Vali Yaşar Karadeniz Turgutlu'da deprem yardım çalışmalarını inceledi
Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Turgutlu ilçesinde depremzedeler için yapılan yardım çalışmalarını inceledi
GÜNDEM
16 Şubat 2023 - 17:06
İlginizi Çekebilir